021- 81016

امــور مشتریـان


نشست مطبوعاتی چهارمین نمایشگاه Iran homex2015 برگزار شد

نشست مطبوعاتی چهارمین نمایشگاه iran homex2015 با حضور محمد طحان پور رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما در این نشست مطبوعاتی که با حضور گسترده خبرنگاران رسانه های گروهی برگزار شد محمد طحان پور رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران ضمن تشریح ویژگی های برگزاری چهارمین نمایشگاه iran homex2015 به سوالات مختلف خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت صنعت لوازم خانگی ایران، تاثیر توافق هسته ای بر بازار لوازم خانگی و همکاری اتحادیه لوازم خانگی با دولت در اجرای طرح پرداخت وام 10 میلیونی خرید لوازم خانگی به زوجهای جوان پاسخ داد.

در ابتدای این نشست مطبوعاتی رییس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به تجربیات به دست آمده از برگزاری سه دوره نمایشگاه iran homex به خبرنگاران گفت : خوشبختانه در سال جاری موفق شدیم چهارمین نمایشگاه لوازم خانگی iran homex2015را در محوطه اصلی شبستان مصلی امام خمینی (ره) برگزار کنیم که این امر فضای خوبی را برای حضور خانواده ها در نمایشگاه فراهم می آورد. وی با اعلام این مطلب که در کنار این نمایشگاه نمایشگاه جهیزیه ایرانی نیز برگزار می شود افزود: نمایشگاه iran homex2015در فضایی بالغ بر 5000متر مربع از تاریخ اول لغایت ششم مهرماه برگزار می شود که در آن برندهای برگزیده ایرانی در کنار برندهای معتبر و رسمی خارجی حضور خواهند داشت.وی با اشاره به توزیع 120 هزار بن تخفیف دار در طول برگزاری نمایشگاه برای شهروندان تصریح کرد: وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی تعداد 120 هزار قطعه بن خرید مخصوص کارگران توزیع کرده است که صاحبان این بن ها می توانند از تخفیف 5 تا 30 درصدی خرید استفاده نمایند که البته گروه لوازم خانگی مشمول 5 درصد تخفیف خواهند شد. وی در پاسخ به این سوال که چرا میزان تخفیف در نظر گرفته شده برای لوازم خانگی تنها 5 درصد است افزود: برخی کالا ها مانند مبلمان گاهی تا 50 میلیون نیز قیمت گذاری می شوند اما حاشیه سود در لوازم خانگی بسیار اندک است و شاید در این حوزه میزان سود فروش 50 میلیونی حتی به یک میلیون تومان نیز نرسد.

طحان پور در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد حضور برندهای خارجی در نمایشگاه تصریح کرد : اتحادیه لوازم خانگی در راستای تعامل خود با دولت محترم در جهت مبارزه با قاچاق کالا در حوزه لوازم خانگی ، تصمیم گرفت تا آندسته از برندهای خارجی که گارانتی اصلی ارائه کرده و حق و حقوق قانونی خود را پرداخت کرده اند در نمایشگاه امسال شرکت دهد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد کالاهای ارائه شده در نمایشگاه iran homex 2015 ایرانی هستند افزود 40 درصد باقیمانده در زمره برندهای معتبر و با کیفیت خارجی می باشند که با رعایت تمام موارد قانونی در بازار ایران حضور دارند.

طحان پور با اشاره به انتظار مردم در خصوص کاهش قیمت لوازم خانگی پس از توافق هسته ای خاطر نشان کرد: نگاهی که مردم به ارزانی کالاها دارند ما نیز داریم اما این امر زمان بر است و باید منتظر ماند تا پس از اجرای مفاد توافق هسته ای قیمت مواد اولیه مورد نیاز برای تولید کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ما طحان پور در خصوص تمهیدات اتحادیه لوازم خانگی در اجرای طرح پرداخت وام 10 میلیونی خرید کالا به زوجهای جوان تصریح کرد ما در اتحادیه شعار " ایرانی ، کالای خوب ایرانی بخر" را سر لوحه کار خود قرار داده ایم و در همین راستا به دولت پیشنهاد داده ایم تا با ارائه 5سبد کالایی مختلف در 5 رنج قیمتی تا سقف 10 میلیون تومان به کمک این طرح بشتابیم. وی در همین رابطه افزود در نمایشگاه امسال 5 سبد کالایی مخصوص جهیزیه ارائه می کنیم که در گرانترین آنها که 10 میلیون تومان قیمت خواهد داشت حتی یخچال ساید باید ساید نیز قرار خواهد گرفت. وی با اشاره به اینکه در این سبد کالایی تنها اجناس ایرانی با کیفیت قرار خواهند داشت افزود در صورتی که طرح پیشنهادی اتحادیه اجرایی شود نه تنها به واحدهای تولیدی ایرانی کمک خواهد شد بلکه مشکل قدیمی صدور فاکتورهای صوری خرید کالا بسته خواهد شد. وی افزود: درطرح پیشنهادی ما مقرر شده است بانکها بهای سبد کالایی انتخاب شده توسط زوجها را در وجه اتحادیه صادر کرده و ما نیز جهیزیه را به درب منزل افراد ارسال کنیم.

طحان پور در ادامه تشریح آخرین وضعیت صنعت لوازم خانگی کشور گفت متاسفانه تعداد کارخانه های تولید کننده لوازم خانگی درکشور زیاد است بطوریکه بعنوان مثال در تولید اجاق گاز 200 کارخانه اقدام به تولید این وسیله می کنند که مجبور هستند برای باز ماندن در کارخانه با هر قیمتی به تولید ادامه دهند که متاسفانه ضرر این کار به تولید کنندگان با کیفیت نیز آسیب می رساند. وی در ادامه با اشاره به نبود آنالیز قیمت در ایران افزود: نه تنها هزینه تولید در ایران بالا است بلکه تولید کنندگان نیز بر اساس یک فرهنگ غلط قیمتهای خود را بالا قیمت گذاری می کنند تا به مصرف کننده القا کنند کیفیت کالای آنها با برندهای معتبر و با کیفیت داخلی و خارجی تفاوتی ندارد.

طحان پور در خصوص اقدامات اتحادیه لوازم خانگی در برخورد با پدیده قاچاق کالا تصریح کرد: در صورتی که قیمت و کیفیت اجناس تولیدی خوب باشد پدیده قاچاق به خودی خود برچیده می شود و جذابیتی برای حضور قاچاقچیان باقی نمی ماند. وی افزود: در حوزه لوازم خانگی ، قاچاق کالا در تهران کمتر به چشم می خورد و این پدیده بیشتر در استانهای مرزی قابل مشاهده است که البته برخورد با آن تبعات دیگری مانند بیکاری قشر عظیمی از هموطنان مرز نشین را بخصوص در بازارچه های مرزی در پی خواهد داشت. وی با اعلام آمادگی اتحادیه لوازم خانگی برای همکاری با دولت در این خصوص تصریح کرد: به دولت پیشنهاد داده ایم بحث صدور پروانه ارائه خدمات گارانتی را به اتحادیه واگذار کند که در صورت اجرای آن می توانیم ظرف مدت دو سال قاچاق کالا در حوزه لوازم خانگی را به میزان چشمگیری کاهش بدهیم.

طحان پور در خاتمه این نشست خبری با رد شایعات چند روز اخیر مبنی بر پلمپ کارخانه و خط تولید شرکت سامسونگ در ایران افزود اتفاقی که افتاده است اینست که اداره استاندارد تعدای از محصولات این شرکت را به صورت اتفاقی از خط تولید جدا کرده و برای ازمایش و تست به ازمایشگاههای خود برده است. وی با اشاره به این مطلب که شرکت سامسونگ استانداردهای کشور کره و اتحادیه اروپا را دارا است افزود: به باور مسولان سازمان استاندارد شرکت سامسونگ باید استانداردهای داخل ایران را نیز اخذ کند که ضمن احترام برای این نظر اداره استاندارد ، امیدورایم برخورد این اداره با همه تولید کنندگان یکسان باشد.
   1394/8/3 16:07